Що краще: смартгодинник чи фітнес-браслет?

Нелегко обирати між смартгодинником та фітнес-браслетом, тому що обидва девайси здаються доволі схожими й можуть виконувати подібні функції. Але, зазвичай, смартгодинники коштують дорожче, то чи варто за них переплачувати та в чому відмінності між годинником та браслетом? У цій статті ми розберемо, що краще купити – смартгодинник чи фітнес-браслет.
Головні відмінності смартгодинника та фітнес-браслета
- Смартгодинник має більше функцій;
- У фітнес-браслета компактніший розмір;
- У смартгодиннику більше датчиків;
- Фітнес-браслет довше тримає заряд акумулятора;
- Смартгодинник може приймати дзвінки;
- Фітнес-браслет дешевший.
Чому вам варто купити смартгодинник
Розглядайте смартгодинник як преміум-варіант. Не всі фітнес-браслети виглядають елегантно і можуть вписатися у ваш повсякденний стиль, а смартгодинники Apple Watch та Samsung можуть комбінувати різні ремінці, виглядають стильно та дорого на руці. Окрім того, вони довше лишаються актуальними. Навіть якщо ви купите Apple Watch 4, зможете користуватися ними 4-5 років і не відчувати обмеження у чомусь. Тоді як Mi Band 4 вже давно застарів та кардинально відрізняється по можливостям від Mi Band 7.
Смартгодинники мають більше функцій: фони можуть містити датчики, яких немає у фітнес-браслетах. До того ж ці датчики на порядок кращі, ніж ті ж від Xiaomi | Huawei. Тому данні зі смартгодинника зазвичай точніші.
На смартгодинник можна встановлювати додаткові програми, якщо вам знадобиться крокомір, програма для відстеження спожитої їжі чи води, спеціальні карти офлайн чи сторонній додаток музики. У фітнес-браслетів такої функції немає, тому вони дещо обмежені.
Чим кращий фітнес-браслет
З іншого боку, фітнес-браслет – це невеликий ґаджет, якого не видно на руці і який має всі необхідні функції у компактному корпусі. Попри те, що дисплей у них невеликий, на ньому можна бачити базові данні та не відриватися від своєї роботи на сторонні сповіщення чи додатки.
Також він зручніший під час тренувань, бо майже не відчувається на руці. У ньому немає динаміків, тому з більшістю фітнес-браслетів можна плавати й не боятися, що вода зіпсує його.
Ще одною перевагою фітнес-браслетів є їх автономність. Якщо смартгодинник може прожити до 2 днів при неактивному користуванні, новий фітнес-браслет видає до 7-14 днів активного використання, що може стати ключовим словом у виборі, якщо ви плануєте ходити в гори на декілька днів.
То що ж краще обрати?
Ми радимо купити фітнес-браслет, якщо: це перший ваш ґаджет для відстеження активності, ви не професійний спортсмен і ще не знаєте для чого будете його використовувати. Це ідеальний девайс, щоб спробувати в ділі нову технологію і зрозуміти, чи підходить вона вам. Також фітнес-браслет можна купувати, якщо для вас основною перевагою є автономність.
Ми радимо купити смартгодинник, якщо: у вас вже є девайси Apple, Samsung чи Pixel, щоб доповнити екосистему пристроїв; ви плануєте професійно займатися спортом, або хочете підкреслити свій стиль цікавим аксесуаром. Тоді справді краще доплатити та купити преміальний смартгодинник, бо він буде раціональнішим варіантом.
Загалом, попри те, що фітнес-браслети та смартгодинники дуже схожі та деякі з них можуть виконувати майже однакові функції, все ж смартгодинники на крок попереду. Бо вони мають кращі та точніші датчики й виглядають більш стильно на руці у будь-кого. Тому на подарунок теж краще обрати смартгодинник, якщо є така можливість.