Оновлення iOS 16: що нового, коли вийде, які iPhone будуть підтримувати

12. 05. 2022
Оновлення iOS 16: що нового, коли вийде, які iPhone будуть підтримувати

6 червня компанія Apple проведе виставку WWDC 2022, де буде анонсована iOS 16, macOS 13, а також ряд інших оновлень. Зібрали чутки та новини про нову iOS. 

Оновлення систем Apple анонсують на конференції для розробників WWDC, яка за стільки часу вже стала важливою подією багатьох фанатів компанії. Виходу iOS 16 чекають більше, аніж нового iPhone, адже новинку можуть придбати не всі, а оновити смартфон та отримати нові фішки може більшість. Ми вирішили зібрати найцікавіші новини про майбутнє оновлення. 

Дата виходу iOS 16

iOS 16 вийде 6 червня 2022 року. Точніше, саме тоді прошивку анонсують та детально розкажуть про всі її фішки. Після WWDC 2022 оновлення стане доступним для бета-тестувальників та розробників. 

Офіційно нова iOS 16 для всіх вийде восени 2022 разом з iPhone 14. 

 

Які iPhone будуть підтримувати iOS 16 

Цього не можна сказати точно, однак інсайдери стверджують, що прошивку отримають всі від iPhone 7 та до останньої актуальної моделі, тобто до iPhone 14. 

Усі інші iPhone не зможуть оновитися на останню версію. Проте компанія Apple обов’язково випустить спеціальний патч, який дасть доступ до оновлень конфіденційності.

 

Що нового в iOS 16 

Про систему є достатньо чуток в мережі, проте не всі вони є правдивими і кінцевий варіант списку фішок iOS 16 можна буде дізнатися тільки після конференції розробників. Проте ось деякі з найцікавіших функцій, які можуть бути в оновленні. 

 

    1. Додаток для AR/VR 

Існує ймовірність, що Apple (окрім оновлень) покаже на виставці нову гарнітуру змішаної реальності. Ви не зможете купити Apple Vision MR відразу, як було з анонсом перших Mac на M1, проте вона буде доступна для тестувальників. Для нової гарнітури представлять новий додаток змішаної реальності на Айфон. 

Його функціонал поки невідомий. 

    2. Оновлення іконок 

Останнім часом в мережі з’являється все більше чуток від інсайдерів про те, що іконки додатків нової iOS 16 будуть схожі на macOS 12 Monterey. Це підтверджують також галузеві джерела, які повідомляють, що віце-президент з дизайну в Apple Алан Дей та його команда майже рік працювали над новими іконками у стилі оновлених macOS. Особливості дизайну не розголошуються, однак це може бути часткове повернення до оригінальних витоків перших іконок компанії у реалістичному стилі.

    3. Інтерактивні віджети 

Можуть з’явитися покращені віджети, які дозволять взаємодіяти з контентом (перемотувати музику, керувати розумним будинком, швидко робити запис диктофону). Зараз віджети це більше як прикраса робочого столу що демонструє інформацію, однак для повноцінної роботи вам потрібно натискати на віджет і відкривати додаток. 

 

    4. Криптогаманець у Apple Pay 

Apple вже майже рік працює над тим, щоб додати посвідчення водія до Гаманця. Останні оновлення принесли його підтримку в деякі регіони. Проте цьогоріч компанія може піти далі і представити в Гаманці доступ до ваших крипто-рахунків. 

Це була б непогана ініціатива, враховуючи те, що зараз багато користувачів використовують криптовалюту та займаються майнингом. Однак, це може бути дещо дивним кроком з боку Apple, через те що компанія все ще не дозволяє оплатити свої послуги та продукти за допомогою криптовалюти.

    5. Покращення сповіщень 

Марк Гурман із Bloomberg повідомив про те, що Apple працює над покращенням сповіщень. Це може бути натяк на реалізацію фішок постійно увімкненого дисплею чи розробку більш зручного сортування сповіщень на дисплеї заблокованого пристрою. 

Окрім того, Гурман також повідомив про розробку нових опцій: підписку на iPhone, розстрочку в Apple Pay та додавання до сервісу Fitness+ послуги з підбору раціону для вас. 

 

Підсумок

 

Ми з нетерпінням чекаємо релізу нової iOS 16, щоб протестувати всі фішки та розповісти про них вам. А поки ми чекаємо, ви можете залишати у коментарях повідомлення про те, якою б ви хотіли бачити нову прошивку Apple.