5 поганих звичок з вашим смартфоном, від яких слід відмовитися

Смартфон сьогодні – це невіддільна частина вашого життя. Важко уявити, що буде, якщо ви підете кудись без нього чи згубите, адже там все наше життя. І складно заперечити, що це не так і що смартфони не допомагають нам отримувати вчасно новини чи тримати звʼязок з рідними, які знаходяться далеко. Проте є ряд звичок, які вже випрацювалися у кожного користувача й зараз шкодять нам.
Ми в Експерт вирішили зібрати ці звички, щоб ви змогли відмовитися від них якнайшвидше.
1. Використання телефону у ліжку
Науково доведений той факт, що наш мозок пристосовується та приписує певним місцям їх роль у житті. Таким чином, якщо ви працюєте з ліжка, потім вищий ризик отримати безсоння, якщо сидите в смартфоні допізна – те саме. Тому варто скоротити використання пристрою у ліжку. Замініть смартфон книгою, яку можна почитати перед сном, спробуйте слухати подкасти в навушниках та відмовтеся від “залипання” у соціальних мережах.
2. Ігнорування гігієни телефону
Багато користувачів не надають належної уваги гігієні телефону. Ще у 2021 році популярним став факт, що на вашому смартфоні більше бактерій, ніж на кришці унітаза. І це справді так, тому що ми рідко міняємо скло, плівку на смартфоні, трошки частіше робимо це з чохлами (хто як) і майже ніколи не протираємо його чи дезінфікуємо.
Це потрібно виправляти, адже (не заперечуйте) ви можете брати смартфон з собою до туалету, лишати на поверхнях столів у кавʼярні, прикладати до зчитувачів NFC у магазинах – а це не найчистіші місця у світі. Тому краще попіклуватися про те, щоб змінювати чохол і скло на телефоні раз на три-шість місяців, а також протирати пристрій раз у день дезінфектором.
Якщо є можливість, можна придбати спеціальний УФ-випромінювач для дезінфекції, такі вже теж розробили та активно використовують в Китаї.
3. Налаштування яскравості
Багато хто, щоб зекономити проценти заряду понижує яскравість чи вимикає автоналаштування яскравості. Частково це збереже ваш заряд, та чи добре це для очей? Аніяк. Бо при недостатньому освітленні дисплея зір піддається подвійній напрузі (особливо якщо говоримо про використання на вулиці), через що і псується.
Тому робіть висновки та вибір на користь вашого здоровʼя, а не заощаджень батареї. Новий акумулятор поставити не так вже й дорого, а нові очі вам ніхто не подарує.
4. Концентрування на сповіщеннях
Якщо у вас при кожному новому сповіщенні рука відразу тягнеться до смартфона – це може бути поганим знаком. Навчіться відділяти особистий та робочий час, встановіть межі, щоб позбутися залежності, старайтеся давати собі хоча б хвилину для відповідей і не витрачайте час на перечитування сповіщень чи групи, які можуть вас засмутити чи розсердити. Піклуйтеся про своє психологічне здоровʼя, це важливо, особливо під час війни.
Відпишіться від каналів, де публікують неперевірені чи надто емоційні новини. Читайте тільки офіційні джерела. Попередьте своїх рідних та колег, що ви не відповідаєте у неробочий час чи маєте “годину цифрової неактивності” на день.
В Американських фільмах ви могли помітити цікаву тенденцію, коли під час вечері всі смартфони здаються, а сімʼя сідає до вечері без них. Це цілком хороша та здорова практика, яка допомагає не втрачати привʼязаності з реальністю, ставати дружнішими та просто вживати їжу без відволікання на сповіщення. Спочатку може бути складно, проте потім ви почнете цінувати ці миті без смартфона під рукою.
5. Робота з пристроєм, який заряджається
Певно 90% користувачів використовують смартфон, коли він стоїть на зарядці, хоча цього категорично не можна робити. Адже так ви не тільки шкодите смартфонові, але й наражаєте себе на небезпеку: опіки при зарядці, ураження струмом тощо. Відмовтеся від цього, поки смартфон на зарядці – зробіть собі чаю, почитайте книжку, відволічіться від цифрового життя, поспілкуйтеся з рідними в реальності.
Ваш смартфон одночасно виступає як другом, так і ворогом, адже через нього діти й дорослі можуть ставати агресивними, віддаленими від вас, погані новини можуть викликати тривожність, постійне використання у ліжку – недосип, безсоння, а неналежна гігієна вірусні та бактеріальні інфекції. Тому варто слідкувати за тим, як ви використовуєте пристрій і відмовитися від поганих звичок.