Плюси та мінуси купівлі вживаних Android-пристроїв — Чи варто ризикувати й економити?

Отже, ви шукаєте новий пристрій на Android, але не впевнені, чи варто купувати новий або вживаний. Ви чули, що вживані пристрої можуть заощадити вам багато грошей, але ви боїтеся отримати "кота у мішку".
У цій статті ми розглянемо всі "за" і "проти" купівлі вживаних смартфонів Android. Ми обговоримо потенційну економію, ризики, пов'язані з цим, і як знайти хорошу пропозицію.
Вживані пристрої Android та iOS — у чому відмінність та чому купувати б/в Android не так вигідно?
Сьогодні більш популярною є покупка вживаних Айфонів, ніж пристроїв Android. І це зрозуміло, адже у порівнянні з технікою компанії Apple, є кілька важливих відмінностей і мінусів вживаних Android.
По-перше, нижча вартість перепродажу. Пристрої на Android, як правило, мають нижчу вартість перепродажу, ніж пристрої на iOS. Це означає, що ви не зможете продати вживаний телефон Android за таку ж суму, як і вживаний телефон iOS.
По-друге, пристрої Android отримують оновлення програмного забезпечення від своїх виробників впродовж коротшого періоду часу, ніж пристрої iOS. Це означає, що на вживаному телефоні Android може не працювати найновіше програмне забезпечення, що може вплинути на його продуктивність, безпеку і ціну при перепродажі.
Окрім того, існує багато різних пристроїв на Android — від бюджетних телефонів до флагманів високого класу. Це означає, що існує ширший діапазон цін на вживані телефони Android, що може ускладнити пошук вигідної пропозиції.
Загалом, вигідність купівлі вживаного Android-пристрою залежить від низки факторів, зокрема від конкретного пристрою, його стану та поточної ринкової кон'юнктури. Однак, так вже завелося, що вигідніше купувати вживаний пристрій iOS, ніж вживаний пристрій Android.
Які плюси у тому, щоб купити вживаний Android-смартфон?
То які ж є плюси у тому, щоб купити вживаний пристрій Андроїд? І чому взагалі варто розглядати такий варіант покупки? Для кого він підходить?
Найперше — ціна. Це найбільший плюс купівлі вживаних пристроїв. Ви можете заощадити значну суму грошей, купуючи вживаний пристрій, особливо якщо ви хочете придбати стару модель.
Окрім того, можна знайти широкий вибір вживаних пристроїв на базі Android для різного бюджету. Від дешевих варіантів до флагманських пристроїв, які продають недорого бо переходять на новіші версії.
Не менш важливий фактор — екологічність. Купівля вживаного пристрою — це чудовий спосіб зменшити вплив на навколишнє середовище. Купуючи вживаний пристрій, ви не відправляєте його на звалище і продовжуєте термін його служби.
Зазвичай, вживані пристрої Android можуть купувати, якщо поки немає можливості вкластися в дорогий смартфон. Або, якщо якість пристрою не така вже й важлива (ви шукаєте другий смартфон для роботи, наприклад). Насправді на вторинному ринку можна знайти непогані варіанти, для батьків, дитини чи для себе — якщо вам потрібен смартфон суто під звичайні задачі.
Мінуси купівлі вживаних пристроїв Android
На жаль, мінусів такої покупки набагато більше. Оскільки андроїд — це досить гнучка система, яку просто обійти, ніякі тести не дадуть вам 100% впевненості у тому, що ви купуєте пристрій саме з тим станом, який зазначає продавець. Тому з цим потрібно бути дуже обережним.
Окрім того, можна виділити такі мінуси:
- Стан: Вживані пристрої можуть бути в різних станах. Деякі пристрої будуть у відмінному стані, в той час як інші можуть мати подряпини, вм'ятини або інші пошкодження.
- Гарантія: На вживані пристрої зазвичай не надається гарантія. Це означає, що якщо пристрій зламається, вам не пощастить.
- Сумісність: Переконайтеся, що вживаний пристрій, який ви розглядаєте, сумісний з мережею вашого оператора. Ви можете перевірити сумісність пристрою на веб-сайті вашого оператора.
- Безпека: Завжди існує ризик того, що вживаний пристрій був зламаний або рутований. Це означає, що в пристрій могли втручатися, і він може бути незахищеним.
Перевіряючи такий смартфон, потрібно знати багато різних нюансів системи, щоб виключити, наприклад, шпигування через пристрій після покупки. Ми б радили відразу після покупки вживаного девайсу одразу скидати його до заводських налаштувань, щоб налаштовувати з 0 і не переживати за чиїсь встановлені додатки чи паролі.
Чи варто купувати вживаний Android-пристрій?
Купувати вживаний Android-пристрій чи ні — це ваше особисте рішення. Є всі "за" і "проти", але якщо ви проведете дослідження і походите по магазинах, то зможете знайти вживаний пристрій, який буде відповідати вашим потребам.
Якщо ви готові пожертвувати деякими функціями та підтримкою програмного забезпечення, щоб заощадити гроші, тоді вживаний пристрій може бути хорошим варіантом для вас. Однак, якщо вам потрібні найновіші та найкращі функції, то, можливо, вам краще купити новий Android-смартфон.
До речі, у нашому інтернет-магазині Експерт ви можете знайти великий вибір смартфонів Андроїд. Ви можете обрати їх по фільтру функцій, бюджету або іншим характеристикам. Тож сподіваємося, що вам допоможе вирішити питання вибору між вживаними пристроями та новими з нашою статею.