5 інструментів для створення надійних паролів

Щоб захистити свої акаунти, важливо створити надійний пароль, який буде складно зламати хакерам. У багатьох користувачів це може викликати проблему. Бо не всі розуміють, які паролі є надійними, а які ні. Якщо коротко, ми з Експерт, радимо уникати використання особистих даних, таких як імена, клички домашніх тварин і дати народження. Надійні паролі повинні містити комбінацію літер верхнього та нижнього регістрів, спеціальних символів і цифр, тому їх потрібно добре запам'ятати.
Для створення такого пароля можна скористатися безкоштовними онлайн-інструментами, щоб згенерувати складний і надійний пароль, який хакер не зможе вгадати або зламати. Ми зібрали 5 простих, але корисних менеджерів, які можна використати, щоб створити надійний пароль.
П'ять інструментів для створення надійних паролів
- Генератор надійних паролів (веб-версія): Ця програма генерує унікальні та складні паролі, які важко зламати, і ви можете легко їх запам'ятати. Він рекомендований експертами з безпеки і використовує такі параметри, як 15 символів, поєднання великих і малих літер, цифр і символів.
- Correct Horse Battery Staple (веб): Цей генератор паролів створює парольну фразу на основі кількості слів і довжини символів. Першу літеру кожного слова можна писати з великої літери, а між словами можна використовувати розділові знаки. Парольна фраза - це комбінація з чотирьох випадкових слів, що запам'ятовується.
- Diceware Passphrase (Web): Ця програма створює довгі і складні паролі, які важко зламати, призначаючи англійські слова групам п'ятизначних чисел, які створюються за допомогою кидання грального кубика. Експерти з безпеки рекомендують цей метод.
- Password Meter (веб): Ця програма тестує надійність паролів за різними параметрами, такими як поєднання великих і малих літер, символів і цифр. Пароль оцінюється на основі надійності кожного параметра.
- Генератор випадкових паролів (веб): Ця програма використовує атмосферний шум для генерації випадкових паролів, що дозволяє отримати справді випадкові паролі. Він може згенерувати до 100 паролів одночасно, але вони містять лише літери та цифри.
Ці п'ять інструментів для створення паролів можуть допомогти вам створити надійні та безпечні паролі для підвищення рівня вашої безпеки. Важливо використовувати менеджер паролів для ефективного зберігання та керування паролями.
Як запамʼятати чи куди зберегти складний пароль
Створення складного пароля - це лише половина справи, коли йдеться про захист ваших акаунтів. Інша половина - це запам'ятовування або зберігання цього пароля у безпечний та зручний для вас спосіб.
Ось кілька порад, як це зробити:
- Використовуйте менеджер паролів: Менеджер паролів - це програмне забезпечення, яке безпечно зберігає ваші паролі та керує ними. Він генерує надійні, унікальні паролі для кожного з ваших облікових записів і запам'ятовує їх за вас, щоб вам не довелося їх змінювати. Серед популярних менеджерів паролів - 1Password.
- Запишіть їх: Якщо ви віддаєте перевагу зберігати свої паролі офлайн, запишіть їх на аркуші паперу і зберігайте в безпечному місці, наприклад, у замкненій шухляді або сейфі. Переконайтеся, що до паперу немає легкого доступу для інших, і не позначайте його назвою облікового запису або будь-якою іншою ідентифікаційною інформацією.
- Використовуйте парольну фразу: Кодова фраза - це послідовність слів, які легко запам'ятати, але важко вгадати. Наприклад, "правильна скріпка для кінської батареї" - це добре відома фраза, яка легко запам'ятовується. Ви можете створити власну фразу, використовуючи комбінацію випадкових слів або речення, яке має для вас значення.
- Використовуйте мнемотехніку: Мнемонічний підхід - це допоміжний засіб для запам'ятовування, який допомагає вам запам'ятати щось, асоціюючи це зі знайомим словом, фразою або зображенням. Наприклад, ви можете створити речення, використовуючи першу літеру кожного слова у вашому паролі, або асоціювати свій пароль з певним зображенням чи спогадом.
- Використовуйте двофакторну автентифікацію: Двофакторна автентифікація додає додатковий рівень безпеки до ваших акаунтів, вимагаючи, окрім пароля, другий фактор, наприклад, сканування відбитків пальців або код з текстового повідомлення. Це допоможе захистити ваші акаунти, навіть якщо ваш пароль буде скомпрометований.
Пам'ятайте, незалежно від того, наскільки надійним є ваш пароль, важливо зберігати його в безпеці. Скористайтеся цими порадами, щоб створювати та зберігати надійні, складні паролі, які легко запам'ятати або отримати доступ до них, коли вони вам потрібні.