8 способів підвищити швидкість роутера Wi-Fi

Без якісного Wi-Fi зараз просто ніяк. Від потокового відео високої чіткості до проведення відеоконференцій - наше цифрове життя значною мірою залежить від швидкого та стабільного інтернет-з'єднання. Однак багато хто з нас відчував розчарування від низької швидкості Wi-Fi, що заважає нашій продуктивності та насолоді від роботи в Інтернеті.
Хороша новина полягає в тому, що існує кілька практичних і ефективних способів підвищити продуктивність вашого Wi-Fi роутера і максимально розкрити його потенціал. Реалізувавши кілька ключових стратегій, ви можете значно підвищити швидкість, покриття та загальну продуктивність вашої бездротової мережі.
У цій статті ми розглянемо десять перевірених методів прискорення роботи Wi-Fi маршрутизатора та отримання блискавичної швидкості інтернету. Незалежно від того, чи є ви технічно підкованим ентузіастом, чи звичайним користувачем, ці поради допоможуть вам оптимізувати вашу мережу Wi-Fi та отримати безперебійний досвід перегляду веб-сторінок і потокового мовлення.
Спосіб 1. Перезавантажте ваш роутер
Якщо швидкість впала раптово, можливо, ваш роутер просто перегрівся або давно не перезавантажувався. Якщо ви цього не знали, роутер потрібно перезавантажувати хоча б раз у місяць. Процес перезапуску залежить від моделі вашого роутера.
Загалом, кроки можуть бути досить універсальними:
- Знайдіть кнопку перезавантаження;
- Утримуйте її, доки роутер не перезавантажиться;
- Перезапустіть інтернет-зʼєднання.
Це має допомогти, якщо проблеми не дотичні до інших поломок чи налаштувань роутера.
Спосіб 2. Купіть нову антену
Підвищить швидкість вашого роутера без особливих зусиль, інвестувавши в нову антену.
Більшість роутерів споживчого класу оснащені низькоякісними антенами. Практичним рішенням для покращення якості сигналу і, як наслідок, збільшення швидкості є вибір сильнішої та потужнішої антени. Це можна легко зробити без необхідності купувати новий пристрій. На вторинному ринку доступні альтернативні варіанти з надійними та посиленими можливостями, які коштують приблизно від 400 гривень.
Однак, перш ніж купувати потужну антену, важливо з'ясувати чи можна додати нову антену у ваш роутер. Лише після цього можна розглянути нові варіанти.
Спосіб 3. Вимкніть застарілі протоколи
Щоб пришвидшити швидкість роботи роутера, можна налаштувати його параметри на оптимальну провідність і вимкнути застарілі бездротові протоколи.
Сучасні маршрутизатори, що підтримують протокол 802.11ax, пропонують розширені можливості, які перевершують можливості багатьох інтернет-провайдерів. Хоча ваш роутер сам по собі може бути швидким, проблема полягає у підключених до нього пристроях. Багато з ваших пристроїв все ще можуть використовувати старіші протоколи, такі як 802.11b, які можуть значно сповільнити роботу всієї мережі, як тільки підключиться один такий пристрій. Ідеально видалити всі пристрої, які ви помітили, що використовують протоколи типу b або g.
Щоб досягти найкращої швидкості, важливо розуміти ієрархію протоколів від найшвидшого до найповільнішого: ax > ac > n > g > b. Інструкції про те, як виконати ці налаштування, ви можете знайти в документації до вашого маршрутизатора або в посібнику користувача.
Спосіб 4. Купіть новий роутер
Звичайно, це не обовʼязково. Проте, якщо вашому роутеру уже понад 3-4 роки, час задуматися про те, щоб його оновити й купити роутер з підтримкою нового стандарту Wi-Fi. Ви можете зупинитися на виборі дешевших пристроїв, або скористатися можливістю і купити Старлінк в інтернет-магазині Експерт.
Новий супутниковий інтернет надасть вам справжні крила у мережі та змусить всі програми й сайти завантажуватися неймовірно швидко.
Спосіб 5. Оновіть старий роутер
Якщо можливості купити новий роутер поки немає, ви можете спробувати оновити свій старий роутер. Саме так, час від часу виробники роутерів випускають нові прошивки, які ви можете знайти на офіційному сайті виробника. Завантаживши їх, ви можете оновити ПЗ та пришвидшити роботу свого інтернет-зʼєднання.
Однак на застарілі моделі знайти прошивку не так вже й просто. Досить часто їх просто не випускають. Тому цей спосіб може підійти не всім.
Спосіб 6. Змініть розташування роутера
Оптимізація швидкості інтернету - це не лише зміна налаштувань роутера. Вам також потрібно подумати про те, де ви розмістите роутер у вашому домі.
Ваш роутер повинен конкурувати з численними іншими пристроями, що використовують частоти 2,4 ГГц і/або 5 ГГц у вашому оточенні. Дивно, але навіть невеликі рухи можуть мати значний вплив на його роботу. Більше того, матеріали, з яких збудована ваша оселя, можуть створювати перешкоди для бездротового сигналу. Наприклад, суцільні бетонні стіни добре відомі тим, що спричиняють труднощі в передачі Wi-Fi.
Спосіб 7. Перемкніть маршрутизатор на інший діапазон
Зазвичай, у будинку є багато бездротових пристроїв, які підключаються до Wi-Fi. На щастя, використання дво- або тридіапазонного роутера дозволяє розділити їх і підвищити швидкість інтернету.
Простіше кажучи, це все одно, що мати додаткову смугу для мережевого трафіку. Подібно до того, як дві або три смуги на дорозі є кращими для всіх, ця ж концепція застосовується і тут.
Якщо у вас дводіапазонний роутер, ви можете призначити деяким пристроям додатковий діапазон 5 ГГц. Цей діапазон зазвичай менш завантажений порівняно з діапазоном 2,4 ГГц, де більшість пристроїв конкурують за місце. Таким чином, ви зможете уникнути перевантажень і підвищити швидкість і продуктивність ваших пристроїв.
Спосіб 8. Змініть назву мережі та пароль
Багато технічно підкованих людей все ще використовують ім’я користувача та пароль за умовчанням на своєму маршрутизаторі. Навіть проміжні хакери здатні зламати відносно безпечні мережі з паролями, відмінними від стандартних. Не менш важливим є використання надійного пароля Wi-Fi.
Хоча ви можете чудово впоратися з розділенням своїх пристроїв на окремі діапазони, оновленням мікропрограми та перемиканням каналів у періоди великого трафіку, все це марно, якщо ваші сусіди підключають ваш Wi-Fi і використовують його для торрент-фільмів.
Ці поради націлені на те, щоб допомогти вам підвищити швидкість інтернету, проте будьте пильні. Іноді для цього вам потрібно просто змінити провайдера або встановити новий тариф. Тому це можна вирішити через оператора свого інтернету.