Чому зависає телефон Android – 7 порад, щоб збільшити швидкість роботи

Смартфони мають здатність зависати, це неприємне явище, проте воно виправдане швидко старіючим програмним забезпеченням, яке не отримує оновлень. Шкода, але смартфони Android насправді не дуже хороші у перспективі довгострокового користування: модель, яка вийшла у цьому році може вже не отримати актуальну Android 13, тоді як смартфони Apple оновлюються протягом 10 років і навіть для старих моделей доступні покращення багів.
Проте це не надто велика проблема, якщо у вас не найостанніша версія Pixel чи Samsung. Адже пришвидшити роботу пристрою можна за допомогою 7 простих способів, про які ми розповімо далі у статті.
1. Подовжуємо роботу акумулятора
Більшість смартфонів Android має потужний місткий акумулятор і не коштують дорого. Проте навіть за такої умови, пристрої з часом можуть швидко розряджатися і глючити.
Виправити це можна, якщо скористатися базовими порадами:
- Понизити яскравість до 50% (бережіть зір і на сонці використовуйте всі 100% яскравості);
- Зменшити час після якого смартфон буде “засинати” (оптимально – до 1 хвилини);
- Скористатися оптимізацією акумулятора. Ця опція є не у всіх смартфонах, проте ви можете пошукати її у налаштуваннях, вона допоможе правильно заряджати та менше розряджати пристрій, коли місткість критично низька.
Чим справніше буде працювати ваш акумулятор, тим менше ризиків щодо зависання. Окрім того, такі поліпшення подовжать його справну роботу ще на декілька років.
2. Використовуйте темний режим
Якщо ви ще не звикли до темного режиму, саме час це зробити. Адже він краще сприймається очима, не так напружує рогівку та зберігає ваш зір. Окрім того, використання темного режиму корисне для смартфона Android і запобігати виникненням зависань.
Справа у тому, що ваш пристрій заощаджує енергію на підсвічування дисплея, таким чином використовуючи її значну кількість на те, щоб оптимізувати роботу системи. Тому зависання трапляються рідше, а сам девайс працює швидше.
Увімкнути темний режим можна у налаштуваннях вашого пристрою. Також ця опція може бути у вас у пункті керування.
3. Наведіть лад на головному екрані
Ще одна з причин, чому смартфон зависає – це надмірне завантаження головного дисплею програмами. Більш того, якщо у вас в системі надто багато лишніх додатків, які забирають оперативну памʼять та нераціонально використовують простір, є ризик стикнутися з перегріванням та зависанням.
Саме тому варто переглянути весь список встановлених програм та видалити ті, які вам непотрібні. Можливо, це сервіс з прослуховування радіо, читалки які ви давно не відкриваєте чи ігри.
4. Обмежуйте час користування
Налаштуйте та користуйтеся режимом “Не турбувати”, щоб обмежити час використання смартфона. Більш того, це зручно, якщо хочете обмежити час використання девайсу на роботі чи не бажаєте, щоб вас хтось турбував вночі. Адже настирливі сповіщення можуть зіпсувати найприємніший сон.
Режим “Не турбувати” був розроблений для того, щоб система автоматично відключила частину функцій, які вам заважають. Використовуючи цю функцію, ви можете встановити діапазон годин, коли потрібно вимкнути цифровий шум. Але не хвилюйтеся, будь-які сповіщення, які ви отримуєте, коли ввімкнено режим «Не турбувати», все одно чекатимуть на вас, коли ви прокинетеся. Також це допомагає зберегти заряд акумулятора.
5. Чистіть кеш програм
Якщо памʼяті на пристрої недостатньо чи просто помітили, що телефон почав працювати повільніше – саме час почистити кеш програм. На смартфонах Андроїд це робити простіше, ніж на iPhone.
Достатньо просто зайти у налаштування, обрати програму і видалити її кеш. Кеш потрібно чистити, щоб не захаращувати внутрішнє сховище, а також ОЗП. Краще повторювати цю процедуру раз в тиждень, або раз у два тижні, якщо у вас новий пристрій Андроїд.
У деяких програмах кеш чиститься всередині налаштувань самого додатку, зверніть на це увагу. Якщо не знайдете опцію очистики кешу, можна просто видалити і заново завантажити додаток.
6. Використовуйте Lite-версії
Деякі смартфони просто не в змозі витягнути все навантаження повноцінної версії програми, саме тому вони зависають і перестають працювати. Спробуйте використовувати Lite-версії, щоб Android-смартфон не тормозив і не перегрівався.
Ви здивуєтеся, скільки цікавого може бути у спрощеній версії Twitter чи іншої програми. Якщо є можливість, спробуйте відшукати спрощену версію додатка, який займає у вас найбільше памʼяті на пристрої та їсть найбільше акумулятора. Це суттєво покращить роботу вашого смартфона.
7. Чистіть менеджер відкритих програм
Часта проблема тих, хто скаржиться на повільну роботу Android-пристроїв – це банальне ігнорування відкритих програм, які продовжують оновлюватися й отримувати дані у фоні, коли ви навіть не користуєтеся. Саме тому система просто не справляється з таким навантаженням і починає зависати.
Перезавантажте пристрій, спробуйте зайти до відкритих програм і примусово їх завершити. Особливо якщо це якась ресурсоємна гра, що споживає багато акумулятора і памʼяті.
Чи допомагають оновлення покращити швидкість роботи?
Так, саме тому варто оновлювати свій пристрій, якщо у вас є така можливість. Смартфони Android рідко отримують актуальні патчі прошивок, якщо це не нова версія популярно бренду смартфонів Xiaomi, або інші. Але якщо ви помітили у налаштуваннях заклик оновитися – краще зробіть це. І тоді ваш пристрій стане працювати краще, гарантовано.