Для чого оновлювати смартфон (Android та iPhone)

Навіщо ми оновлюємо смартфони й чи можна прожити без цього? Розповідаємо у статті, чи можна не оновлювати телефон.
Різні бренди випускають оновлення для своїх смартфонів. Наприклад, Apple раз у рік проводить івент WWDC де презентує усі найновіші фішки для своїх пристроїв — Apple iPhone отримують нову iOS, ноутбуки MacBook оновлюються на нову macOS, також оновлення випускають для iPad, приставок Apple TV й інших ґаджетів. Так само майже щорічно оновлюються й Android-девайси. Смартфони Samsung, або Xiaomi додають нові можливості, оформлення і багато цікавих деталей.
Але для чого це все? І чи можна взагалі не оновлювати телефон? Що з ним тоді буде?
Для чого випускають оновлення
- Щоб виправити помилки в прошивці. Припустімо, що був якийсь баг. Компанія не одразу його помічає, але потім його знаходять користувачі, пишуть відгуки і вже наступного разу виходить оновлення з його виправленням на всі смартфони. Іноді, якщо баги невеликі, випускають патчі оновлень (невеличкі прошивки, які просто заміняють строки коду в теперішній встановленій прошивці);
- Щоб покращити час роботи акумулятора. З часом акумулятор смартфону зношується. Тому його потрібно частіше заряджати, або міняти. Проте деякі прошивки здатні повпливати на роботу (заощадити відсотки), або навпаки — збільшити їх використання;
- Щоб додати нові функції. Технології не стоять на місці, кожного року дизайнери, розробники й новатори висувають гіпотези, дають якісь нові рішення для існуючих проблем, до смартфонів з оновленнями приходять нові цікаві функції і так у вас є можливість отримати майже новий смартфон не купуючи його;
- Щоб покращити конфіденційність та відповідати стандартам. Так само як в ногу з часом ідуть технології, додаються і нові загрози, а також закони щодо конфіденційності користувачів. Щоб забезпечити захист від витоків даних, захистити ваші фото, персональну інформацію і відповідати вимогам Євросоюзу, США чи Азії, компанії мусять оновлювати свої пристрої.
Чи можна не оновлювати смартфон — Що буде, якщо не оновлювати iPhone / Android
Теоретично, нічого страшного з вашим пристроєм не станеться. Ви можете відмовитися від оновлень. Але деякі програми, наприклад, оновлюються разом із актуальними прошивками смартфонів і не працюють, якщо у вас неактуальна версія.
- Ви не зможете використовувати всі нові функції;
- Можуть зʼявитися проблеми зі звʼязком;
- Смартфон вразливіший до загроз та витоків даних;
- Не можна скачати чи відкрити програми, які не підтримують старіші оновлення;
- У деяких випадках може гірше працювати дисплей та інші компоненти.
Оновлення можуть глючити — що ви скажете на це?
Звичайно, і в оновленнях можуть бути баги. Особливо це стосується бета-версій, які встановлюють розробники, щоб протестувати попередній вихід прошивок. Тому краще не встановлювати собі їх до офіційного анонсу, щоб не нашкодити пристроям.
Та, якщо глючить офіційне оновлення, компанії реагують на це швидко і випускають термінові виправлення. Також може бути варіант, коли ви неправильно обновили смартфон і тому він після оновлення починає глючити. У такому випадку, краще одразу звертатися до майстрів із сервісу.
Як правильно оновлювати смартфон чи айфон
- По-перше, зарядіть пристрій або поставте його на зарядку.
- Підключіться до Wi-Fi (краще за все), або використовуйте стабільний мобільний інтернет.
- Перейдіть у налаштування і натисніть “Звантажити оновлення”.
- Зачекайте, доки оновлення завантажиться.
- Почекайте встановлення.
Важливо: під час того, як оновлення встановлюється, не потрібно перезавантажувати смартфон. Це порушить встановлення нової прошивки, тому ви можете лишитися зовсім без робочого девайсу.
Будьте дбайливими під час встановлення оновлення і дочекайтеся, доки телефон самостійно не увімкнеться, а на головному дисплеї не висвітиться сповіщення про вдале оновлення прошивки.