eSIM в Україні — що треба знати про технологію, які оператори підтримують?

Все більше людей в Україні починає цікавитися технологією eSIM. Ми в інтернет-магазині Експерт вирішили розповісти вам про віртуальні картки все, що вам потрібно знати.
Віртуальні eSIM картки зараз цікавлять багатьох. Оскільки компанія Apple вирішила перейти повністю на eSIM, а смартфони із США потрапляють в Україну часто, ми вирішили зосередитися і розібратися — що таке eSIM, як цим користуватися, які відмінності має eSIM від фізичної SIM-картки.
Що таке eSIM і чим вона відрізняється від фізичної SIM-картки?
eSIM, або вбудована SIM-карта — це цифрова SIM-карта, яка вбудовується в апаратне забезпечення пристрою. Це новіша технологія, ніж традиційні SIM-картки, і вона має низку відмінностей від фізичної SIM-картки.
Вперше eSIM-картки з'явилися у 2016 році, і вони стають все більш поширеними в нових пристроях. Apple була першим великим виробником, який підтримав eSIM-картки, а інші виробники, такі як Google, Samsung та Huawei, наслідували її приклад.
Чим відрізняється eSIM від фізичної SIM-картки:
- Менший розмір: eSIM-картки набагато менші за традиційні SIM-картки, а це означає, що їх можна вбудовувати в менші пристрої.
- Віддалена активація: eSIM-карти можна активувати віддалено, а це означає, що вам не потрібно йти в магазин або чекати, поки SIM-карту надішлють поштою.
- Кілька профілів: eSIM-картки можуть зберігати кілька профілів, а це означає, що ви можете мати кілька облікових записів операторів на одному пристрої.
- Водо- та пилонепроникність: eSIM-картки не так чутливі до води та пилу, як традиційні SIM-картки.
Оскільки eSIM стають все більш поширеними, вони, ймовірно, замінять традиційні SIM-карти в майбутньому.
Які оператори в Україні підтримують eSIM
В Україні eSIM підтримує небагато операторів:
- Lifecell
- Vodafone
- Київстар
Однак, вам потрібно мати на увазі, що не всі смартфони можуть підтримувати eSIM. Тому, перш ніж звертатися до операторів, вам потрібно зʼясувати, чи саме ваш телефон може підключитися до eSIM.
Які смартфони підтримують eSIM?
- Apple: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone SE (2020), iPhone 14, iPhone 14 mini, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
- Google: Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro
- Samsung: Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy Fold, Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Flip4
- Huawei: P40, P40 Pro, Mate 40
Важливо: ринок смартфонів кожен рік поновлюється і ці зазначені смартфони можуть не повністю включають увесь список девайсів, які мають підтримку eSIM. Щоб дізнатися, чи ваш телефон сумісний з цією технологією напевне, вам краще індивідуально прогуглити цю інформацію.
Як підключити eSIM в Україні?
- Придбайте план eSIM від українського оператора. Це можна зробити на веб-сайті оператора або в його додатку.
- Завантажте профіль eSIM на свій телефон. Після придбання тарифного плану eSIM ви отримаєте QR-код або посилання для завантаження. Відскануйте QR-код за допомогою камери телефону або дотримуйтесь інструкцій із завантаження, щоб завантажити профіль eSIM.
- Активуйте профіль eSIM. Після завантаження профілю eSIM вам потрібно буде його активувати. Цей процес може відрізнятися залежно від марки та моделі вашого телефону.
Почніть користуватися eSIM. Після активації eSIM ви можете почати використовувати її для здійснення дзвінків, надсилання текстових повідомлень та використання даних.
Оператори в Україні можуть мати дещо інший процес підключення eSIM. Звичайно, якщо ви хочете дізнатися про цю процедуру детальніше, вам ліпше звернутися до оператора безпосередньо.
Та ось кроки, які можна зробити, щоб підключити eSIM у кожного оператора, який є в Україні.
Як підключити eSIM Lifecell в Україні:
- Перейдіть до розділу "Налаштування" вашого телефону.
- Виберіть Стільниковий або Мобільний зв'язок.
- Виберіть Додати тарифний план.
- Відскануйте QR-код своїм мобільним пристроєм.
- Підтвердіть вибір мобільного оператора, натиснувши Додати тарифний план.
- Після завантаження eSIM оберіть тарифний план від Lifecell.
Як підключити eSIM Київстар в Україні:
- Перейдіть до Налаштувань і виберіть Підключення.
- Виберіть Керування SIM-картами.
- Натисніть Додати мобільний.
- Додайте свою eSIM за допомогою QR-коду.
- Після додавання натисніть OK.
- Після активації eSIM її можна буде побачити в Керуванні SIM-картами.
- Після завантаження eSIM оберіть тарифний план від Київстар.
Як підключити eSIM Водафон в Україні:
- Перейдіть до меню Налаштування.
- Натисніть Мобільні дані.
- Виберіть Додати тарифний план.
- Відскануйте QR-код і дотримуйтесь підказок на екрані.
- Почніть користуватися планом.
Зверніть увагу, що у будь-якому випадку вам все одно доведеться звʼязатися з оператором. Для того, щоб затвердити тариф.
-
Ціна:1 199 грн
-
Як користуватися eSIM під час подорожей?
Якщо ви плануєте подорожувати за кордон, eSIM може стати чудовим способом залишатися на зв'язку, не турбуючись про те, що вам доведеться носити з собою фізичну SIM-карту.
Ось як користуватися eSIM під час подорожі:
- Перевірте, чи підтримує ваш пристрій eSIM. Не всі пристрої підтримують eSIM, тому вам потрібно переконатися, що ваш пристрій підтримує, перш ніж планувати подорож.
- Придбайте тарифний план eSIM. Існує багато різних компаній, які пропонують тарифні плани eSIM, тому вам доведеться пошукати, щоб знайти той, який відповідає вашим потребам.
- Завантажте профіль eSIM. Після придбання тарифного плану eSIM вам потрібно буде завантажити профіль eSIM на свій пристрій. Цей процес може відрізнятися залежно від вашого пристрою, тому дотримуйтесь інструкцій, що додаються до вашого тарифного плану eSIM.
- Активуйте профіль eSIM. Після завантаження профілю eSIM його потрібно активувати. Зазвичай для цього потрібно ввести код, який вам надасть постачальник послуг eSIM.
Почніть користуватися своєю eSIM. Після активації eSIM ви зможете використовувати її для підключення до стільникових мереж.
Ось кілька додаткових порад щодо використання eSIM під час подорожей:
- Переконайтеся, що у вас є запасний план. На випадок, якщо щось піде не так з вашою eSIM-карткою, варто мати запасний план, наприклад, фізичну SIM-картку або точку доступу Wi-Fi.
- Пам'ятайте про плату за роумінг. Деякі тарифні плани з eSIM включають міжнародний роумінг, а інші — ні. Обов'язково перевіряйте умови вашого тарифного плану перед поїздкою, щоб уникнути несподіваних витрат.
- Постійно оновлюйте свій пристрій. Профілі eSIM іноді можуть оновлюватися новими функціями або виправленнями безпеки. Обов'язково оновлюйте свій пристрій, щоб завжди використовувати найновішу версію профілю eSIM.
- Використання eSIM під час подорожей може бути чудовим способом залишатися на зв'язку, не турбуючись про те, щоб носити з собою фізичну SIM-карту. Дотримуючись цих порад, ви зможете забезпечити собі безперебійну та безпроблемну роботу.
Якщо ви плануєте подорожувати за кордон, ми рекомендуємо розглянути можливість використання eSIM. Це зручний, гнучкий та економічно вигідний спосіб залишатися на зв'язку, перебуваючи далеко від дому.
Рекомендовані товари
-
Ціна:1 199 грн
-
Ціна:8 499 грн