ТОП-10 павербанків 2022 року. Як правильно обрати PowerBank?

Без якісного павербанку зараз нікуди, тому що постійно є потреба моніторити новини, бути на зв’язку, а це сильно впливає на місткість акумулятора вашого смартфону Apple, чи Android. Та й підживити смарт-годинник ніколи не буде зайвим, якщо доступу до зарядки.
Тому, так чи інакше, у кожного користувача має бути хоча б один якісний павербанк. Й у цій статті ми розкажемо, як його правильно обрати, які бувають PowerBank та наведемо приклад ТОП-10 найкращих недорогих зовнішніх зарядних пристроїв в магазині Експерт.
Історія та види PowerBank: коли з’явився перший?
Можливо ви не знали, але перший повербанк виготовили в Китаї у 2001 році. Це було декілька портативних батарейок АА, що були з’єднані мікросхемою, перший зовнішній зарядний пристрій презентували на CES і це змінило уявлення світу про заряджання пристроїв.
З 2001 року багато змінилося і наразі PowerBank випускають світові технологічні компанії: Apple мають свою лінійку безпровідних зарядних пристроїв та чохлів; Xiaomi випускають понад 100 видів різних PowerBank; також круті недорогі повербанки купити можна в Gelius та Baseus.
Які бувають повербанки?
- Літій-іонні. Використовується у дешевих зарядних пристроях, можуть виходити з ладу та “старіти” навіть якщо не використовуються. Окрім того, є ризик вибуху акумулятора при пошкодженні. Проте ця технологія коштує дешевше, тому досить часто повербанки роблять саме з такого типу акумуляторами.
- Літій-полімерні. Дорожча технологія, яка краще тримає заряд, більш захищена від перегрівання, довше піддається старінню.
За можливості, краще купувати літій-полімерні повербанк, адже вони безпечні та довше прослужать.
8 порад: як обрати PowerBank у 2022 році
З видами PowerBank ми ознайомилися, тепер потрібно розібратися: як обрати якісний портативний зарядний пристрій, що працюватиме довго та не вийде з ладу після одного падіння, а також зможе підживити усі ваші гаджети.
- Орієнтуйтеся на місткість свого телефону. Щоб обрати правильну місткість павербанку, визначте — скільки мАг має ваш телефон та додайте це число стільки разів, скільки б воліли заряджати його від зовнішнього зарядного пристрою. До прикладу, якщо смартфон має 3000 мАг і я хочу, щоб від павербанку він зарядився 3-4 рази, мені потрібно шукати пристрій на 9000-12000 мАг.
- Виберіть оптимальні порти. Зараз багато виробників пропонують повербанк з різними портами на корпусі. Вам потрібно обрати найбільш оптимальні для себе. Зазвичай це USB-A та USB-C, адже це найпопулярніші інтерфейси кабелів на ринку. Якщо вам потрібен microUSB роз’єм, шукайте в характеристиках і його. Дехто каже, що чим більше роз’ємів тим краще, начебто для зарядки кількох пристроїв. Але це нерозумно, якщо повербанк на 5000 мАг шукати модель з 5-ма портами, бо ви зможете зарядити максимум 1-2 пристрої одночасно з такою місткістю.
- Матеріали корпусу. Переважна кількість зовнішніх зарядних пристроїв мають корпус із пластику. Однак вважайте, що PowerBank це така річ, яка може падати, шарпатися та транспортуватися разом з дрібними предметами (ключі, заколки, кабелі, ножі ітд), тому варто обирати модель із жорсткого пластику із неоднорідною текстурою. Або одразу підшукати силіконовий чохол на павер, щоб вберегти його зовнішній вид та від пошкодження батареї.
- Роз’єм зарядки. Краще, якщо роз’єм для зарядки в повербанк буде USB-C. Це швидкісний новий порт, який вважається універсальним, тому знайти зарядку до нього буде простіше. Також він буде швидше заряджатися, на відміну від microUSB.
- Безпровідна зарядка: так чи ні? Як відомо, безпровідна зарядка вимагає більше енергії, тому такі повербанк краще купувати, якщо подорожуєте на невеликі відстані.
- Магнітне кріплення та підставка. Можуть стати у нагоді, якщо їдете потягом чи пересуваєтеся з павером по незнайомому місту. Це зручно та продумано, тому не ігноруйте такі моделі.
- Чим більший, тим кращий? Ні, це не так. Звичайно, непогано мати великий повербанк, яким можна зарядити від ноутбуку до смарт-годинника, проте враховуте також і те, що його вага буде понад 1 кг. Чи актуально це, якщо шукаєте швидку підзарядку на кожен день? Ажніяк. Тому обирайте зарядний пристрій під свої задачі, інколи компактний брелок-повербанк куди доцільніший за великий блок на 40000 мАг.
- Дисплей чи LED-індикатор. Не менш важливо знати, скільки заряду залишилося у павербанк. Для цього використовують індикатор чи дисплей. Пристрої з індикатором дешевші, а з дисплеєм - дорожчі, проте останні можуть показувати кі-сть струму. Однак враховуйте, що дисплей - це також більша вірогідність вивести пристрій з ладу.
Найкращі повербанк в 2022 році, які можна купити в Експерт
Щоб полегшити вам вибір, ми зібрали 10 найкращих PowerBank, які можна купити в Експерт вже зараз. Це недорогі варіанти, які ідеально підходять для щоденного використання.
- Універсальна мобільна батарея 4smarts VoltHub Go2 20000mAh
- Зовнішній акумулятор Gelius Pro Edge GP-PB20-013 20000mAh
- Зовнішній акумулятор Gelius Pro GP-PB20263 20000mAh
- Зовнішній акумулятор Gelius Pro Torrent 3 GP-PB20015 20000 mAh
- Портативний акумулятор 2Е PB1018A 10000mAh
- Power bank Xiaomi Redmi 10000mAh
- Портативний акумулятор 2Е SOTA Slim 10000mAh
- Power bank ZMI 10000mAh 18W MFi
- Power bank Xiaomi Mi Wireless 10000 mAh
- HAMA Портативний зарядний пристрій Power Bank Fabric 10 10000 mAh
Ви можете купити PowerBank недорого в магазині Експерт. Ціни на повербанк стартують від 699 грн.