Як пришвидшити роботу вашого Smart TV?
Сьогодні ми використовуємо телевізор не тільки для перегляду телебачення, але і для стрімінгових відеосервісів, геймінгу, трансляції будь-якого контенту, зокрема фото й аудіо, використання додатків, демонстрації презентацій тощо. Навантаження на «залізо» та операційну систему пристрою в такому разі істотно зростає, і телевізор може почати працювати не так швидко, як цього хоче користувач.
Європейський бренд Smart-телевізорів KIVI підготував декілька корисних порад, щоб ваш телевізор буквально літав!
Від чого залежить швидкодія телевізора? Від навантаження на пристрій
В будь-якому телевізорі є два види пам’яті: вбудована й оперативна. Вбудована дає можливість завантажувати додатки або контент і зберігати їх. Оперативна ж використовується в момент безпосередньої роботи телевізора — коли завантажуються і використовуються додатки.
Чим менше вільного місця на пристрої, тим повільніше буде працювати вся система. Тож KIVI рекомендує підключати зовнішній накопичувач і використовувати його як вбудовану пам’ять TV. Телевізори KIVI нової лінійки дозволяють підключати додаткові пристрої обсягом до 2 Тб. Таким чином залишається вільною вбудована пам'ять телевізора і він починає працювати набагато швидше.
Наступна порада — це не завантажувати на пристрій зайвих додатків чи зайвого контенту, а також вчасно видаляти те, що більше не використовується. Іноді значна частина пам’яті телевізора звільняється, якщо користувач просто почистить кеш ігор чи додатків. Перевіряйте свій телевізор хоча б з певною періодичністю.
Операційна система дуже важлива
ОС Android TV 11, встановлена в новій лінійці KIVI, — це остання доступна версія операційної системи для телевізорів від Google, яка є на ринку. Ми завжди рекомендуємо користуватися найсвіжішими доступними версіями ОС, тому що вони мають найширші можливості порівняно зі своїми попередницями. Варто також звертати увагу на офіційність операційної системи — таку можливо оновлювати незалежно від виробника телевізора, а Google підтримує її стабільну роботу протягом усього часу життя пристрою.
Наголосимо, що офіційне оновлення, доступне від Google, має бути завантажене на телевізор з офіційних ресурсів. А завантажена з флеш-карти неофіційна прошивка може спричинити таке зависання телевізора, що єдине місце, де його зможуть полагодити — це сервісний центр.
В KIVI вважають, що не потрібно відключати автоматичне оновлення ОС, як це робить багато хто з користувачів. Розробник додає в нові версії «операційки» важливі апдейти, які можуть її прискорити та зробити більш безпечною. Тому, оновлюйтесь!
Чи існують віруси на телевізорах?
Є міф, що на телевізор може потрапити вірус. Ми в KIVI жодного разу не стикалися з випадками зараження вірусами наших пристроїв, але маємо попередити всіх користувачів: важливо контролювати, хто чи що має доступ до операційної системи вашого TV та що до нього підключене. Можна поставити додаток-антивірус (його можна на ваш вибір завантажити з Google Play), якщо ви підключаєте зовнішні накопичувачі, флешки чи інші гаджети до телевізора. Загалом, якщо на телевізорі тільки переглядати контент та грати в ігри, вірус не матиме можливості проникнути в систему.
Швидке «залізо» — швидка робота
Саме для того, щоб підтримувати плавність картинки та швидкість роботи пристроїв, компанія KIVI закупила для виробництва останньої лінійки партію найновіших чипсетів, які беруть участь в графічній обробці зображення і своєю потужністю дозволяють телевізору працювати стабільно швидко протягом довгого проміжку часу. Дані чипсети на 30% потужніші ніж середньостатистичні на ринку.
Основа основ — швидкий інтернет
Мінімальна швидкість, яка потрібна телевізору — 30 Мбіт/с, це забезпечить чіткий якісний сигнал. Але 4К вимагає швидкого інтернету — від 100 Мбіт/с. Тож, постійна і головна рекомендація для швидкодії Smart TV від KIVI — це забезпечити стабільний швидкий доступ у мережу. Особливо це стосується глядачів, які дивляться потокове відео в 4К або грають в ігри на телевізорі.
Рекомендовані товари