Як встановити публічну бета-версію iOS 17 до релізу і чому цього не варто робити?

Apple випустила першу публічну бета-версію iOS 17 12 липня. Тепер усі, хто не хоче чекати до офіційного релізу версії оновлення для всіх, може завантажити собі бету на сайті beta.apple.com.
Зверніть увагу, що публічна бета-версія програмного забезпечення не така стабільна, як фінальна версія iOS 17. Ви можете зіткнутися з деякими помилками або проблемами продуктивності. Перед інсталяцією публічної бета-версії обов'язково створіть резервну копію свого пристрою.
Це допоможе вам відновити пристрій до попереднього стану, якщо у вас виникнуть проблеми.
Як встановити публічну бета-версію iOS 17
- Переконайтеся, що ваш пристрій працює під управлінням iOS 16.4 або новішої версії. Ви можете перевірити поточну версію програмного забезпечення, перейшовши в "Налаштування" > "Загальні" > "Про програму".
- Підпишіться на програму бета-версії програмного забезпечення Apple. Це можна зробити, перейшовши на сайт beta.apple.com та увійшовши за допомогою свого Apple ID.
- Після реєстрації перейдіть до "Налаштування" > "Загальні" > "Оновлення програмного забезпечення".
- Натисніть Оновлення бета-версії.
- Натисніть iOS 17 Публічна бета-версія.
- Натисніть "Завантажити та встановити".
Процес встановлення може зайняти кілька хвилин. Після його завершення на вашому пристрої буде запущена публічна бета-версія iOS 17.
Чому не варто встановлювати бета-версії
Ми знаємо, що встановлення бета-версії може бути спокусливим, особливо для тих, хто не любить чекати і воліє оновитися на нову прошивку вже сьогодні, раніше за всіх. Проте вам варто знати, на які ризики йдете. Тож, зважайте, що не варто встановлювати бета-версію з таких причин:
- Наявність помилок та багів: Бета-версії часто містять помилки, які можуть спричинити збій, зависання або втрату даних на вашому пристрої. Вони також можуть мати проблеми з продуктивністю, наприклад, повільність роботи або швидке розряджання акумулятора.
- Неочікувані проблеми з програмами: Досить часто бети можуть бути не сумісні з усіма програмами та пристроями. Це може призвести до збоїв у роботі.
- Втрата даних: Під час встановлення бета-версії завжди існує ризик втрати даних. Якщо ви встановите бета-версію і вона пошкодить ваші дані, можливо, ви не зможете їх відновити.
- Ризики безпеки: Бета-версії можуть містити вразливості в системі безпеки, якими можуть скористатися хакери. Це може поставити під загрозу ваші особисті дані.
Якщо ви не розробник і вам не потрібно тестувати бета-версію програмного забезпечення, або оптимізовувати під неї свій застосунок, краще зачекати до виходу фінальної версії.
Це гарантує вам, що ви отримаєте стабільну та безпечну версію програмного забезпечення.